(x-4)*(y-5)=x*y-360
(x+3)*(y+2)=x*y+228
ebből lett elvileg ez:
5x+4y=380
2x+3y=222
2015. dec. 16. 20:17
11/12 anonim válasza:
gauss elimináció a becses neve
12/12 anonim válasza:
Fölösleges riogatni a kérdezőt és misztifikálni a megoldást.
Az eredeti egyenletekből zárójelfelbontás és rendezés után - nem csak elvileg, gyakorlatilag is - marad az
5x + 4y = 380
2x + 3y = 222
kutyaközönséges elsőfokú, kétismeretlenes egyenletrendszer, ami elemi módszerekkel megoldható.
Szerintem a legegyszerűbb az egyenlő együtthatók módszerét alkalmazni.
Az első egyenletet 2-vel, a másodikat 5-tel megszorozva lesz:
10x + 8y = 760
10x + 15y = 1110
A másodikból kivonva az elsőt
7y = 350
amiből
y = 50
=====
Az első egyenletbe behelyettesítve
5x + 200 = 380
5x = 180
x = 36
=====