Ezt az egyenletrendszert vagy egyenletet hogyan kell megoldani?


(x-4)*(y-5)=x*y-360

(x+3)*(y+2)=x*y+228


ebből lett elvileg ez:


5x+4y=380

2x+3y=222



2015. dec. 16. 20:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

gauss elimináció a becses neve

[link]

2015. dec. 16. 23:25
 12/12 anonim ***** válasza:

Fölösleges riogatni a kérdezőt és misztifikálni a megoldást.


Az eredeti egyenletekből zárójelfelbontás és rendezés után - nem csak elvileg, gyakorlatilag is - marad az

5x + 4y = 380

2x + 3y = 222

kutyaközönséges elsőfokú, kétismeretlenes egyenletrendszer, ami elemi módszerekkel megoldható.


Szerintem a legegyszerűbb az egyenlő együtthatók módszerét alkalmazni.


Az első egyenletet 2-vel, a másodikat 5-tel megszorozva lesz:

10x + 8y = 760

10x + 15y = 1110


A másodikból kivonva az elsőt

7y = 350

amiből

y = 50

=====


Az első egyenletbe behelyettesítve

5x + 200 = 380

5x = 180

x = 36

=====

2015. dec. 17. 11:36
1 2