Egy derékszögű háromszög derékszögének szögfelezője az átfogót 2:3 arányban osztja. Mennyi a hegyesszögek tangenseinek összege?

2016. febr. 17. 21:22
 1/3 Fibonacci ***** válasza:

A szögfelezőtétel szerint a szögfelező a szomszédos oldalak (a,b) arányában osztja a szemköti oldalt (c), tehát

a:b = 2:3


A tangensek összege derékszögű háromszögben:

tg(α) + tg(β) = a/b + b/a = 2/3 + 3/2 = 13/6

2016. febr. 17. 21:47
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 17. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökéletesen érthető az első válasz. Itt van a "játszható" változata:

[link]

2016. febr. 17. 22:09