2016. febr. 17. 21:22
1/3 Fibonacci válasza:
A szögfelezőtétel szerint a szögfelező a szomszédos oldalak (a,b) arányában osztja a szemköti oldalt (c), tehát
a:b = 2:3
A tangensek összege derékszögű háromszögben:
tg(α) + tg(β) = a/b + b/a = 2/3 + 3/2 = 13/6
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 17. 22:01
3/3 anonim válasza:
Tökéletesen érthető az első válasz. Itt van a "játszható" változata: