2016. febr. 9. 16:01
1/1 anonim válasza:
Pitagorasz tétellel kiszámolod az átfogót:
12^2+5^2=c^2 amiből c=13cm
Befogótétel miatt a^2=p*c ahol p az átfogó egyik szelete.
12^2=p*13 amiből p=144/13cm, ebből q=13-144/13=25/13cm.