Egy derékszögű háromszög befogóinak aránya 5:6 az átfogó 122cm hosszú, mekkorák az átfogón a magasságtalppont által levágott szeletek?

Az oké hogy a*a=p*q de ebből hogy szedjem elő?

2016. jan. 24. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
(5a)X(5a)+(6a)X(6a)=122X122
2016. jan. 24. 18:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Felírod a befogó tételt mindkét befogóra, majd a két kifejezést elosztod egymással.

Így megkapod az átfogórészek hányadosát a befogók hányadosának függvényében.

Mivel ez utóbbi adott (5/6), ezért

p/q = 5/6

valamint tudod, hogy

p + q = c

Két egyenlet két ismeretlenre, nem lehet gond a megoldás.


A befogó tételnek nézz utána, mert amit írtál az nem jó.

2016. jan. 25. 11:26