2016. jan. 30. 14:07
1/2 anonim válasza:
Nekem csak egy ilyen "számolgatós" megoldást sikerült találni:
Hátha valaki szebb megoldást ad!
2/2 anonim válasza:
A hasonlóságot felhasználva némi algebrai molyolás után a következő általános összefüggés adódik:
d = r*√2
ahol
d - a két részháromszögbe írható körök középpontjának távolsága
r - az eredeti háromszögbe írható kör sugara
Ez utóbbit a derékszögű háromszögben érvényes összefüggésből
c = a + b - 2r
kifejezve lesz
r = (a + b - c)/2
A feladatban
a = 3
b = 4
c = 5
így
r = (3 + 4 - 5)/2
vagyis
r = 1
Ezt a távolság képletébe behelyettesítve adódok, hogy
d = √2
=====
DeeDee
**********