Segít nekem egy matekos a háziban?

Lenne itt egy feladat: Két ember babot ültetnek. Az első sorba 484 babszemet tettek, majd minden sorba még 80 szemmel többet. Az utolsó sorba így 2004 babszem került. Hány sorba ültettek babot? Köszönöm előre is a válaszokat!!! :) Ja, és légy szíves, aki van olyan kedves, és segítene nekem, fejtse már ki a feladatot! Köszönöm:)
2016. febr. 15. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy szamtani haladvany.


Az elso tag a1

A masodik tag a2 = a1 + d

A harmadik tag a3 = a2 + d = a1 + 2d

...

Az n-edik tag an = a1 + (n-1)d


Namost a feladat felteteleibol tudod, hogy a1 = 484, an = 2004, es d = 80.


Innen meglesz n.

2016. febr. 15. 17:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^
2016. febr. 15. 17:44