Egy vizszintesen tartott,1m magasságban levő játékpisztoly egy golyót 5m-re hajit,vizszintes irányba.Ha a pisztolyt a vizszintessel 45 fokos szüg alatt tartjuk,csövével felfele,ugyancsak 1m magasságban,milyen távolságra hajitható a golyó?
Köszönöm!
2016. febr. 13. 18:24
1/1 anonim válasza:
Vízszintes hajításnál a megtett út vízszintes irányban sv=v*t, függőlegesen pedig h=g*t^2/2. Ebből az idő kiküszöbölésével kifejezed a v-sebességet.
Amikor alfa szögben lősz, akkor fel kell bontani ezt vx=v*cos(alfa) vízszintes komponensre és vy=v*sin(alfa) függőleges komponensre. Innentől kezdve ez megint csak két mozgás szuperpozíciója, egy egyenesvonalú egyenletes, és egy függőleges hajításé, amiket már jól lehet számolni...