Segitenetek matek haziban? 8 osztalyos anyag


Ird fel veges tizedes tortben a kov szamokat:

3, 15/8, 1/4, 0, -29/11, -123/13

koszonom


2015. szept. 17. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:

3=3

15/8=1,875

1/4=0,25

-29/11=-2,6˙3˙ (tehát 2,63, és a 6-os és a 3-as fölé raksz 1 pöttyöt; ez jelenti azt, hogy ezek váltakoznak)

-123/13=9,4˙61538˙(tehát a 4-es és a 6-os fölé raksz pöttyöt; ebben az esetben azt jelenti, hogy a 4-estől a 8-asig ugyanebben a sorrendben, ahogy leírtuk, váltakoznak a számok).

2015. szept. 17. 20:53
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóval az a helyes válasz, hogy az utolsó kettőt nem lehet véges tizedes tört alakban felírni.
2015. szept. 17. 20:59
 3/7 A kérdező kommentje:

koszi szepen :)

csakmert a tankonyv vegen az eredmenyeka kovetkezoek

3,000... 1,87500... 0,2500... 0,000...

3(kis vonal fole),(36) 10(vonal fole),(538461)

miert jott ki a tankonyvben maskepp ki az utolso ketto?

2015. szept. 17. 21:00
 4/7 anonim ***** válasza:

És a negyedik véges tizedes tört alakja kimaradt, az

0.

2015. szept. 17. 21:01
 5/7 A kérdező kommentje:
elnezest, vegtelen tizedesbe kell alakitani
2015. szept. 17. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megnézed ugyanúgy jött ki, mert a fölé vonás ugyanazt az ismétlődés jelenti, amire az első válaszoló utal, és én a biztonság kedvéért zárójelekkel fogom jelölni:

–29/11 = –2,636363… = –2,63 63 63 63 … = –2,(63),

de a –2,6 36 36 36 36 … = –2,6(36)

is pontosan ugyanennyi.

A –123/13-nál is ugyanaz lesz a

–9,(461538) = –9,461538 461538 46153 …

és a

–9,4(615384) = –9,4 615384 615384 615384 …

vagy akár az is, ami a tankönyvedben van, sőt, a

–9,4615384615384615384(615384)

is.


Mondjuk én azt gondolom, hogy illik csak a tizedes vessző utáni első ciklust/periódust leírni, meg kényelmesebb is (a lustaság fél egészség, ahogy a matektanáraim mondogatták), tehát az első válaszadó válasza szerintem „szebb” mint a tankönyvé. De persze mind jó, sőt, végtelen sok jó van.

2015. szept. 17. 21:12
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom
2015. szept. 17. 21:16