Segitenétek az alábbi fizika háziban?


Az indulástól számitott tizedik másodpercben egy rakéta 100m/s-ről 500m/s-ra gyorsul.Mekkora távolságot tett meg ez idő alatt?

Előre köszönöm segitségeteket!



#fizika.mechanika
2016. febr. 14. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

s = v0*t + (a/2)*t^2


v0 = 100 m/s

t = 1 s

a = dV/dT = (500-100)/1 = 400 m/s^2


Minden behelyettesítesz és kész.

2016. febr. 14. 11:29
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hat rá a gravitációs erő?
2016. febr. 14. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy függőlegesen vagy vízszintesen lövöd, utóbbi esetben elhanyagolható.
2016. febr. 14. 13:12
 4/6 A kérdező kommentje:
A rakéta gondolom függőlegesen megy fölfele,mig gravitáció le...
2016. febr. 14. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Kinek a pap, kinek a papné. De inkább leírhatnád, hogy Te hogyan próbálkozol megoldani a feladatot ahelyett, hogy engem próbálsz kioktatni. Hajrá!
2016. febr. 14. 13:48
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kioktatni jöttem téged,egyszerűen arra kérdeztem rá amit írtál.

Nos,én erre a képletre gondltam:y=y0+v0(t-t0)-g/2*(t-t0),így viszont negatív eredmény jön ki...

2016. febr. 14. 16:12