Az indulástól számitott tizedik másodpercben egy rakéta 100m/s-ről 500m/s-ra gyorsul.Mekkora távolságot tett meg ez idő alatt?
Előre köszönöm segitségeteket!
#fizika.mechanika
2016. febr. 14. 10:22
1/6 anonim válasza:
s = v0*t + (a/2)*t^2
v0 = 100 m/s
t = 1 s
a = dV/dT = (500-100)/1 = 400 m/s^2
Minden behelyettesítesz és kész.
2/6 A kérdező kommentje:
Nem hat rá a gravitációs erő?
2016. febr. 14. 12:45
3/6 anonim válasza:
Attól függ, hogy függőlegesen vagy vízszintesen lövöd, utóbbi esetben elhanyagolható.
4/6 A kérdező kommentje:
A rakéta gondolom függőlegesen megy fölfele,mig gravitáció le...
2016. febr. 14. 13:15
5/6 anonim válasza:
Kinek a pap, kinek a papné. De inkább leírhatnád, hogy Te hogyan próbálkozol megoldani a feladatot ahelyett, hogy engem próbálsz kioktatni. Hajrá!
6/6 A kérdező kommentje:
Nem kioktatni jöttem téged,egyszerűen arra kérdeztem rá amit írtál.
Nos,én erre a képletre gondltam:y=y0+v0(t-t0)-g/2*(t-t0),így viszont negatív eredmény jön ki...
2016. febr. 14. 16:12