Segitenetek? NAGYON SÜRGŐS LENNE! Fizika


Kedden a tanarom beszedi es osztalyozza

Legyszives segitsel

Adatokat is irjatok koszi


Egy versenyauto 40m/s sebesseggel halad majd 2,5mpig a vezeto fekez.gyorsulasa -5m/s negyzet. Mekkora lesz a sebessege a fekezes utan es mekkora utat tesz meg ezalatt.



Fuggolegesen felfele 15m/s sebesseggelinditunk el egy testet. Mennyyi ideig emelkedik es milyen magasra jut.



Mekkora a centripetalis gyorsulasa annak a gepkocsinak amely 200meter sugaru nagyed koriv alaku kanyarban 54km/h sebesseggel halad


Nagyon koszi elore a segitseget

Ha tudtok irjatok kepletet is


2015. dec. 3. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:

> „Segitenetek?”

Persze.


> „Kedden a tanarom beszedi es osztalyozza”

Akkor nem is sürgős…


> „Adatokat is irjatok koszi”

Én Kovács Balázs vagyok a 11.E osztályból. Ezt írod majd arra, amit a tanár beszed?


> „Egy versenyauto 40m/s sebesseggel halad majd 2,5mpig a vezeto fekez.gyorsulasa -5m/s negyzet. Mekkora lesz a sebessege a fekezes utan es mekkora utat tesz meg ezalatt.”

v = v0 + a*Δt = 40 m/s + (–5 m/s^2)*(2,5 s),

[link]

s = v0 + a/2*(Δt)^2 = 40 m/s + (–5 m/s^2)/2*(2,5 s)^2

[link]


> „Fuggolegesen felfele 15m/s sebesseggelinditunk el egy testet. Mennyyi ideig emelkedik es milyen magasra jut.”

Akkor fejezi be az emelkedést, mikor a sebessége v1 = 0 lesz. A felfele irányt pozitívnak választva:

Δt = Δv/a = (v1 – v0)/(–g) = (0 – 15 m/s)/(–10 m/s^2)

[link]

h = v0*Δt + a/2*(Δt)^2 = v0*v0/g – g/2*(v0/g)^2 = v0^2/(2*g) = (15 m/s)^2/(2*10 m/s^2)

[link]


> „Mekkora a centripetalis gyorsulasa annak a gepkocsinak amely 200meter sugaru nagyed koriv alaku kanyarban 54km/h sebesseggel halad”

acp = v^2/r = (54 km/h)^2/(200 m)

[link]


> „Nagyon koszi elore a segitseget”

Szívesen!

2015. dec. 3. 14:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2015. dec. 4. 23:56