Matek háziban kéne segíteni. Valaki, aki jó matekos segítene?


Egy család havi jövedelme 150000 Ft. A jövedelem 70 százalékát különböző csekkek befizetésére fordítják (pl. telefonszámla, villanyszámla stb.). A maradék pénz 70 százaléka pedig élelemre megy el.

a) Felvehetnek-e olyan kölcsönt, aminek havi törlesztő részlete 13900.-Ft?

b) Mennyi pénzt fizetnek be csekkeken?

c) A jövedelem hány százalékát költik élelemre?



2013. szept. 22. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell jó matekosnak lenni!

A százalék számításra bizony a mindennapi életben is szükség van úgy hogy tanuld csak meg!

2013. szept. 22. 11:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Na figyú!


A százalék számítás az adott értékek átszámítását jelenti egy 1-100as skálára.


Először azt határozzuk meg hogy mit tekintünk 100%-os (teljes) értéknek. És utána pedig ehhez az értékhez viszonyítjuk a többi értéket.

Százalék számításnál MINDIG EGYENES ARÁNYOSSÁG ÁLL FENT A VALÓS ÉRTÉKEK ÉS AZ ÁTSZÁMÍTOTT %-OS ÉRTÉKEK KÖZÖTT. Ezért a százalékos értékeket aránypárokkal számítjuk ki.


pl. 150 40%ának kiszámítáas:



150 -> 100%

x érték ->40%


a 150 úgy fog aránylani az x hez mint a 100% a 40%-hoz


azaz


150/x=100%/40%

x=150*40%/100%=150*0,4=0,6


tehát ha valaminek a 40%-át akarod kiszámolni akkor 0,4-gyel kell megszorozni.


Ha valaminek a 70%át akarod kiszámolni akkor pedig 0,7-tel kell megszorozni!


Az aránypárok használatának ismerete nagyon fontos csak azok a léhűtő általános iskolás matek tanárok nem bírják megtanítani.

2013. szept. 22. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:

bocs.


0-100.as skálára számítjuk át!!!!!!



2-es voltam..

2013. szept. 22. 11:13
 4/4 anonim ***** válasza:
sőt lehet 100% felett is!
2013. szept. 22. 11:14