Fizika háziban kérném a segitségetek!? Egy elektromos főzőlap 230v-os feszültségen 2,5 A erőssegű áramot vesz fel. Mennyi a fözőlap teljesitménye? Mennyi hőt ad le a főzőlap 20 perc alatt?

2013. szept. 18. 20:34
 1/2 anonim válasza:

p=u*i

230*2.5=575W

2. kérdésre nem tudom a választ

2013. szept. 18. 20:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Ötletem a 2.-ra:

20 perc = 1200 másodperc

575*1200=690000 joule hőt ad le

2013. szept. 18. 20:56