Ha egy csap 1 óra alatt tölti tele a medencét egy másik pedig 2 óra alatt, akkor ketten együtt hány óra alatt töltik tele? És miért?


2016. febr. 1. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Számold ki, hogy 1 perc alatt egyenként mekkora részt töltenek meg, add össze, majd nézd meg, a két tört alapján az 1 (vagyis a teljes medence) hány perc alatt jön ki.
2016. febr. 1. 13:18
 2/5 anonim ***** válasza:

45 perc

Nem tudok számítást írni hozzá, csak logika.

De várom én is a többiek válaszát :)

2016. febr. 1. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:

x/1 + x/2 = 1 beszorzol kettővel

2x+x=2

3x=2

x=2/3 óra = 40 perc

2016. febr. 1. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az első módszerével 40 perc jött ki.
2016. febr. 1. 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az komoly matektudás nélkül is érezhető, hogy 1 óránál kevesebb lesz a megoldás.


1 óra alatt összesen másfél medencét töltenek meg. Tehát mennyi idő kell egy medencéhez? 1 órának a "másfelede", azaz 1/1,5 óra, vagyis 2/3 óra, ami 40 perc. Ennyi, és ez így még gyosabb is volt, mint egyenlettel. De tisztában vagyok vele, hogy a tanárok az egyenlettel történő megoldást preferálják. Azonban tanulságos a fenti gondolatmenet is.

2016. febr. 1. 15:53