2016. febr. 1. 13:07
1/5 anonim válasza:
Számold ki, hogy 1 perc alatt egyenként mekkora részt töltenek meg, add össze, majd nézd meg, a két tört alapján az 1 (vagyis a teljes medence) hány perc alatt jön ki.
2/5 anonim válasza:
45 perc
Nem tudok számítást írni hozzá, csak logika.
De várom én is a többiek válaszát :)
3/5 anonim válasza:
x/1 + x/2 = 1 beszorzol kettővel
2x+x=2
3x=2
x=2/3 óra = 40 perc
4/5 anonim válasza:
Nekem az első módszerével 40 perc jött ki.
5/5 anonim válasza:
Az komoly matektudás nélkül is érezhető, hogy 1 óránál kevesebb lesz a megoldás.
1 óra alatt összesen másfél medencét töltenek meg. Tehát mennyi idő kell egy medencéhez? 1 órának a "másfelede", azaz 1/1,5 óra, vagyis 2/3 óra, ami 40 perc. Ennyi, és ez így még gyosabb is volt, mint egyenlettel. De tisztában vagyok vele, hogy a tanárok az egyenlettel történő megoldást preferálják. Azonban tanulságos a fenti gondolatmenet is.