Egy munkát az egyik dolgozó 5 nap a másik 6 nap a harmadik 3 nap alatt tudna elvégezni. Mennyi ideig tart a munka, ha együtt dolgoznak?

Hogyan kell kiszámolni?

2014. máj. 11. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A munkavégzési sebességük

100%/5/24 százalékát végzi el óránként a munkának az első,

100%/6/24 százalékát a második,

100%/3/24 százalékát pedig a harmadik.

Együtt ezek összege óránként. Ezt mennyivel kell szorozni, hogy 100%-ot kapjuk, annyi óra alatt végeznek.

2014. máj. 11. 18:38
 2/5 A kérdező kommentje:
nem értem pontosan, el tudnád jobban magyarázni?
2014. máj. 11. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy nap alatt együtt a munka :

1/6 + 1/5 + 1/3 -át végzik el. Ezeket közös nevezőre hozva, összeadva kapod az egynapi közös teljesítményüket. Az egész munkát 1 egésznek véve, oszd el a kapott mennyiséggel. ( Törtek osztása, majd egyszerűsítés. Az eredmény: 1 egész 3/7 .ed nap. Nem tudom, eléggé érthető voltam e?

2014. máj. 11. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előzőnek a 24 es osztó bevezetését nem igazán értem, mert nem dolgozik senki napi 24 órát, és végül is a nap volt a kérdés, és nem napi akármennyi óra.
2014. máj. 11. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegyuk fel hogy az a munka hogy 30 kerdest meg kell valaszolni. Az elso dolgozo ugye 5 nap alatt vegez (hiaba, nehez kerdesek) tehat naponta 6 kerdest tud megvalaszolni. A masodik 5 kerdest. A harmadik 10-et. Egyutt akkor 6+5+10=21 kerdest. Tehat 30/21=10/7 nap alatt vegeznek. Most hogy mar erted hogy mukodik, irj a 30 helyebe egy 1-est, es fuss vegig vegig az egesz levezetesen ujra -- pontosan ugyanugy nez ki es pontosan ugyanaz a vegeredmenye is. "Tekintsuk az elvegzendo munkat egysegnek, akkor az elso dolgozo naponta 1/5 egyseggel vegez..." s.i.t
2014. máj. 12. 23:26