Az egyik befolyócső a medencét 15 óra alatt töltené meg egyedül, míg a másik 9 óra alatt. Együtt kezdik feltölteni a medencét, de a második csövet 3 óra múlva elzárták. Mennyi idő alatt töltik fel a medencét együtt?


#munkavégzéses matek #kérlek magyarázzátok is.
2014. nov. 26. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Az első cső óránként 1/15 medencét tud feltölteni. A második 1/9-ed medencét.


3 óráig együtt mennek, így óránként 1/15+1/9 = 3/45+5/45 = 8/45 medencét töltenek fel.


3 óra alatt 24/45 medencét.


Még fel kell tölteni 21/45-öd medencét, az első csap óránként 1/15=3/45-öd medencét tölt fel.


Vagyis még 7 óra kell, hogy kijöjjön a 21/45.

Összesen 3+7 10 óra telt el.

2014. nov. 26. 21:25
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Bocs, hogy a tegnap véletlenül félrenyomtam a telefonomról természetesen a zöld kezet szerettem volna.

2014. nov. 27. 10:00