2013. márc. 26. 21:38
1/9 anonim válasza:
te: 1/2 munka 1 óra alatt
ő: 1/3 munka 1 óra alatt
Legyen x óra munka együtt
(1/2)*x+(1/3)*x=1
x=6/5
Tehát 6/5 óra (vagyis 72 perc) kell együtt, hogy kész legyenek.
3/9 Dave092 válasza:
az ilyennek mindig úgy érdemes nekiállni, hogy megnézed, hogy egyesével egy óra alatt mennyit csinálnak. Tehát vagyok én aki egyedül 2óra alatt nyírom le az EGY füvet tehát egy óra alatt a felét. akkor x óra alatt x*1/2. A barátom egy óra alatt az egész harmadát nyírja le, tehát x óra alatt x*1/3 részt nyír le. Ha ketten összeállunk akkor x*1/2 + x*1/3 = EGY egész
tehát az egyenlet x/2+x/3=1 amiből kijön, hogy az x=1,2óra
4/9 anonim válasza:
Nagy az esélye hogy két óra alatt vágnátok le. Mivel csak 1fűnyírót használtok. :-)
5/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 26. 21:54
6/9 anonim válasza:
totya83 az egyetlen, aki figyel, a többiek csak nekiestek, mint vak a poharat.
Semmi értelme foglalkozni a megoldással, amíg nem ismert a fűnyírók száma.
7/9 anonim válasza:
akkor 2,5 óra a helyes ha 1 fűnyíró van.
8/9 anonim válasza:
Ha a barátom nagyon helyes, akkor szerintem holnap.