A kertben a füvet a barátoddal együtt nyírod le. Te egyedül 2 óra alatt, a barátod egyedül 3 óra alatt nyírná le a füvet. Hamar kész szeretnél lenni, ezért megkéred a barátodat hogy segítsen. Hány óra alatt lesztek készen?


2013. márc. 26. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

te: 1/2 munka 1 óra alatt

ő: 1/3 munka 1 óra alatt


Legyen x óra munka együtt

(1/2)*x+(1/3)*x=1

x=6/5

Tehát 6/5 óra (vagyis 72 perc) kell együtt, hogy kész legyenek.

2013. márc. 26. 21:44
 2/9 anonim ***** válasza:
majd ha elolvadt a hó
2013. márc. 26. 21:46
 3/9 Dave092 ***** válasza:

az ilyennek mindig úgy érdemes nekiállni, hogy megnézed, hogy egyesével egy óra alatt mennyit csinálnak. Tehát vagyok én aki egyedül 2óra alatt nyírom le az EGY füvet tehát egy óra alatt a felét. akkor x óra alatt x*1/2. A barátom egy óra alatt az egész harmadát nyírja le, tehát x óra alatt x*1/3 részt nyír le. Ha ketten összeállunk akkor x*1/2 + x*1/3 = EGY egész

tehát az egyenlet x/2+x/3=1 amiből kijön, hogy az x=1,2óra

2013. márc. 26. 21:48
 4/9 anonim válasza:
100%
Nagy az esélye hogy két óra alatt vágnátok le. Mivel csak 1fűnyírót használtok. :-)
2013. márc. 26. 21:52
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 26. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

totya83 az egyetlen, aki figyel, a többiek csak nekiestek, mint vak a poharat.


Semmi értelme foglalkozni a megoldással, amíg nem ismert a fűnyírók száma.

2013. márc. 28. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor 2,5 óra a helyes ha 1 fűnyíró van.
2013. márc. 28. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a barátom nagyon helyes, akkor szerintem holnap.
2014. aug. 11. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
:-)
2014. aug. 11. 21:27