Egy álló 73 kg tömegű korcsolyázónak nekiütközik egy 81.6 kg tömegű másik korcsolyázó. Rugalmatlan ütközés után együtt haladnak tovább 16.92 km/h sebességgel. Mekkora volt a korcsolyázó sebessége?


2013. okt. 30. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:
m1xv1^2=(m1+m2)xv2^2
2013. okt. 31. 06:07
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Energiamegmaradás törvénye: m_1v_1^2+m_2v_2^2=(m_1+m_2)v^2
2013. nov. 1. 00:03