FIZIKA/LENDÜLET! Egy 9.9 kg tömegű kiskocsi legurul a 4.1 m magas lejtőről. A lejtő aljánál áll egy 7000 g tömegű kiskocsi, aminek nekiütközik, majd együtt haladnak tovább. Mekkora a testek sebessége az ütközés után?

2012. nov. 10. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Potenciális energiája a leejtő tetején az első testnek: (m*g*h) 9.9*10*4.1=405,9 J ami megegyezik a leejtő alján a mozgási energiával (Eö=1/2m*v1^2 + m*g*h a tetején ugye nyugalomban volt ezért ott 0 a mozgási, az alján 0 a potenciális) tehát 405,9 = 0,5*9,9*v1^2 => v1=9,06 m/s ugye v2 nyugalomban van, m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*u mert ugye összetapadnak és u az ütközés utáni sebesség tehát u=5,3 m/s
2012. nov. 10. 23:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első szakaszon a helyzeti energiából mozgási energia lesz:

m*g*4,1=1/2*m*v^2, amiből: v=8,97 m/s.

(g=9,81m/s2-tel számolva)


Az ütközés előtt és után az összes impulzus ugyanakkora:


9,9*8,97=16,9*u, amiből: u=5,25 m/s.

2012. nov. 10. 23:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2012. nov. 11. 08:45