2012. okt. 30. 14:47
2/2 anonim válasza:
hajó: Én:
jelenleg: 3y x
rég: x y
Mivel mindketten ugyanannyival öregedtek, a két számérték különbsége állandó.
3y-x=x-y
Ha ezt megoldod, kijön, hogy x=2y
Tehát jelenleg, ha az x-et becseréljük 2y-ra, 5y=100