Egy rutinos tengeri medve meséli a barátainak: " A hajóm és én együtt 100 évesek vagyunk. A hajóm most háromszor annyi idős, mint amennyi én voltam akkor, amikor a hajó annyi idős volt, mint amennyi vagyok most. Hány éves is vagyok? "


2012. okt. 30. 14:47
 1/2 anonim válasza:
40
2012. okt. 30. 14:54
 2/2 anonim válasza:

hajó: Én:

jelenleg: 3y x

rég: x y

Mivel mindketten ugyanannyival öregedtek, a két számérték különbsége állandó.

3y-x=x-y

Ha ezt megoldod, kijön, hogy x=2y

Tehát jelenleg, ha az x-et becseréljük 2y-ra, 5y=100

2012. okt. 30. 14:57