Valaki segít ebben a matematika egyenletben? (lent)

Egy 32 fős osztály csónakázni ment. A csónakok 2 és 3 személyesek. Hány 2 és hány 3 személyes csónakot béreltek, ha összesen 12 csónakban indultak útnak, és minden csónakban pontosan annyian ültek, ahány személyes?

2016. jan. 11. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

2x+3y=32

x+y=12


Ha esetleg még nem tanultatok volna egyenletrendszereket:

Ha csak 2-fős csónakok lennének, akkor 24 embert vihetnének el.

Ha 11 kétfős és 1 háromfős lenne, akkor 25 embert vihetnek el.

Ha 10 kétfős és 2 háromfős, akkor 26 embert vihetnek el

...

innen látod a rendszert.

2016. jan. 11. 17:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer.

X: 2 fős csónakok száma

Y: 3 fős csónakok száma


2X+3Y=32

X+Y=12


Ebből már szerintem ki tudod számolni.

2016. jan. 11. 17:26