Egy 32 fős osztály csónakázni ment. A csónakok 2 és 3 személyesek. Hány 2 és hány 3 személyes csónakot béreltek, ha összesen 12 csónakban indultak útnak, és minden csónakban pontosan annyian ültek, ahány személyes?2016. jan. 11. 17:21
1/2 anonim válasza:
2x+3y=32
x+y=12
Ha esetleg még nem tanultatok volna egyenletrendszereket:
Ha csak 2-fős csónakok lennének, akkor 24 embert vihetnének el.
Ha 11 kétfős és 1 háromfős lenne, akkor 25 embert vihetnek el.
Ha 10 kétfős és 2 háromfős, akkor 26 embert vihetnek el
...
innen látod a rendszert.
2/2 anonim válasza:
Egyenletrendszer.
X: 2 fős csónakok száma
Y: 3 fős csónakok száma
2X+3Y=32
X+Y=12
Ebből már szerintem ki tudod számolni.