Ez lenne a feladatom: (2x+30)+(2x+30)=240
Mennyi az 'x'?
2015. ápr. 7. 08:47
2/4 anonim válasza:
Mivel itt összeadás van igy a zárójel elhagyható
2x+30+2x+30=240
4x+60=240
4x=180
x=45
3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat :)
2015. ápr. 7. 09:34
4/4 anonim válasza:
ellenőrzés:
2*X,ami45=90+30=12 ugyan ez még egyszer
120+120=240
Tehát jó az X értéke!