Hogyan kell zárójelet felbontani ebben az egyenletben?


Ez lenne a feladatom: (2x+30)+(2x+30)=240

Mennyi az 'x'?



2015. ápr. 7. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
X=45
2015. ápr. 7. 09:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel itt összeadás van igy a zárójel elhagyható

2x+30+2x+30=240

4x+60=240

4x=180

x=45

2015. ápr. 7. 09:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat :)
2015. ápr. 7. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:

ellenőrzés:

2*X,ami45=90+30=12 ugyan ez még egyszer

120+120=240

Tehát jó az X értéke!

2015. ápr. 8. 14:43