Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnál nekem pár mondatot...

Tudnál nekem pár mondatot ANGOLUL fordítani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok síkhülye, mielőtt még bárki azt hinné, de csak féléve tanulok angolul, csak egy egyszerű jellemzés kéne a legjobb barátnőmről.. Kb. alapszinten:D (eddig németet tanultam) Pár dolog róla: Viktória, szeret, és tud táncolni, barna szem, barna-egyenes haj, alacsony, vékony, nem visel szemüveget, Bp-n él, magyar:D, 15 éves..kb ennyi.. Ha valami ötleted lenne, hogy még mit lehetne írni róla, azt is leírhatnád, meg az se baj, ha nem alapszinten írod le.. Nagyon jó lenne ha segítenél, mert ehhez nagyon hülye vagyok még:( Előre is hálásan köszönöm..
2010. márc. 25. 22:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 23:46-nak a kérdésére: Semmit nem tanultam félév alatt, volt olyan is, hogy elmentem az óráról:D Egyszerűen eldöntöttem, hogy nem fogom pazarolni az időmet egy olyan nyelvre, amit mindenki tud.. Inkább a németet nyomom, de azt ezerrel.. Amúgy meg érdekesség képpen: Németből nem alapszinten vagyok, elég jól eltudok beszélegetni már mindenből, és mikor egyszer felraktam pár szót, hogy hasonlítsák már össze nekem, mert benne lesz a dogában, de nincs benne a könyvemben, akkor senki se válaszolt.. Tehát elég kevesen tudnak németül, ha "nagy" leszek, akkor pedig a munkámnál se azt fogják kérni, amit mások is tudnak, hanem azt, ami a ritkább..:P Ettől függetlenül ezentúl ráhajtok az angolra.. de csak azért, mert muszáj..
2010. márc. 26. 11:18
 12/19 anonim ***** válasza:
rosszul gondolod,hogy az angol nem fog kelleni. AZ nagyon jó,hogy megy a német, de tanuld az angolt is,mert nem véletlenül gyakori,hisz világnyelv és jó ha legalább annyira tudod,hogy megértesd magad. Meg minél több nyelvet tudsz,annál jobb és annál nagyobb esélyed lesz majd melót találni a későbbiekben.
2010. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23.04! Tedd már meg azt a szívességet az oldal résztvevőinek, hogy az elkövetkező 3 évben nem válaszolsz angol kérdésekre, mert annyit nem tudsz, amennyit a kérdező a féléves tanulásával! Még jó, hogy valaki kijavította.
2010. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Azokon a mondatokon én is lehaltam :P
2010. márc. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

kedves 22:42-es, én is fél éve kezdtem tanulni angolt és érdekesen mégis többet leírtam mint a kérdező!!!!

azért mert valaki segíteni akar még nem kell lehúrrogni!!!!

Inkább mint hogy ezeket a mondatokat leírtad nekem, írtál volna a kérdezőnek értelmes mondatokat, de te még azt sem tetted :)

2010. márc. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem írtál többet, mint a kérdező, mert amit írtál, az használhatatlan. Nem segítettél, hanem ártottál, már ha más ki nem javított volna. Ne akarj segíteni, ha nincs meg hozzá a tudásod, fél év tanulással ne adj válaszokat angol kérdésekre, hiszen nagyon jól tudod, hogy bőven vannak itt olyanok, akik valóban tudnak angolul. Én se adok választ matek kérdésekre, hiába szeretnék segíteni. És magam pedig azért nem válaszoltam, mert ezt már előttem megtették. De most elmagyarázom neked, hogy mit rontottál el, hogy neked is legyen valami hasznod belőle.

"She's name is Viktória". Birtokos névmás nőnemben HER (hímnemben his), ezt az első két hónapban biztosan tanítják.

"She love the dance and she can." Present Simple-ben egyes szám harmadik személyben az ige -s ragot kap, tehát loveS. Amit szeret csinálni, az inges alak, dancing, tulajdonképpen igéből képzett főnév. Az and she can pedig lóg a levegőben, ki kell tenni az igét.

"She has brown eyes and brown streight hair." StrAight, és straight brown hair, a melléknevek meghatározott sorrendben követik egymást, de ezt még valóban nem tanultátok.

"She small and thin." Is nélkül ugyebár nem állhat létezést kifejező mondat!

"She don't wear glasses." Egyes szám 3. személyben doESn't wear.

"She live in Budapest and she is fifteen(15)." She liveS, egyes szám harmadik személy. A számot meg fölösleges a betűvel kiírt szám mellé újra kiírni.

"We always talking" : ilyen igeidő nincs, we always talk, ez az egyszerű jelen, már tanultátok, továbbá van még az inges alak is, de az a folyamatos jelen és létigével áll, de az always miatt ide nem az kell.

2010. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, igaz azt nem írtam oda, hogy nem iskolában kezdtem el fél éve tanulni, hanem kint Angliában saját magamtól amiket hallok és sajnos ebben a nyelvtani része nem tartozott bele.


A (15) pedig azért raktam a fifteen mellé, mert ahogyan a kérdező is írta fi**ja nincs az angolhoz, és gondoltam lehet nem tudja mit jelent!De neked pont ez volt a legnagyobb problémád!


Mikor kint beszélnek hozzád, nem fogja lassabban mondani a mondatot, hogy a nyelvtani részre talán rájöjjek, és én magamtól fél év alatt úgy, hogy soha életemben nem hallottam Angolt és nem tanultam angolt, így is szép eredménynek tartom, hogy idáig is eljutottam.


csupán csak SEGÍTENI akartam, de ha te nem így gondolod, arra nem vagyok kíváncsi, tartsd meg magadnak, többet ide nem írok neked, mert nem levelezni akarok!Na szevasz

2010. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
* hozzám
2010. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hello mindenkinek!

Én is megtudtam volna írni. De gondoltam itt majd jobban leírják, nem alapszinten, és akkor az enyém jobb lesz, mint másé.. Ezért tettem ki ezt a kérdést. De amúgy érdekes, hogy eddig bármilyen kérdést tettem ki(nem ebben a témában) mindig veszekedés lett a vége :D Na mind1. Biztos csaK VÉLETLEN, de rossz hatással vagyok az emberekre:P

2010. márc. 27. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!