Ezeket a kifejezéseket, hogy kell egyetlen szám hatványaként felírni?


4√8 (negyedik gyök alatt a 8)

5√(3/2)^2

3√25 x 5^2/3

8^5/3 x 5√2^8 x 3√16


2016. jan. 4. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

2^(3/4)

1,5^(2/5)

5^(2/3)*5^(2/3)=5^(4/3)

2^5*2^(8/5)*2^(4/3)=2^(119/15)


Nem túl jól írtad fel a feladatokat, azért meg kell hagyni, zárójelezések és társai, szóval a biztonság kedvéért egy képet is csinálj róluk szerintem, én úgy csináltam meg, ahogy logikusnak tűnik.

2016. jan. 4. 21:30
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké


A 3-s feladat, meg a 4-s is kéne csak azt nem írtam le


[link]

2016. jan. 4. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:

4. feladat (a harmadikat most csináltam meg)


3^(-5/3)*3^(2/3)=3^-1


5^(2/3)*5^(1/2)/5^(3/4)=5^(5/6) / 5^(3/4) = 5^(1/12)


a^(1/5)*a^(-5/2)*a^(4/3)=a^(-29/30)


b*b^(1/2)*b^(1/3) / b^(5/6) = b^(11/6) / b^(5/6) = b

2016. jan. 4. 22:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ment a zöld ujj.
2016. jan. 4. 22:21