4√8 (negyedik gyök alatt a 8)
5√(3/2)^2
3√25 x 5^2/3
8^5/3 x 5√2^8 x 3√16
2016. jan. 4. 20:18
1/4 anonim válasza:
2^(3/4)
1,5^(2/5)
5^(2/3)*5^(2/3)=5^(4/3)
2^5*2^(8/5)*2^(4/3)=2^(119/15)
Nem túl jól írtad fel a feladatokat, azért meg kell hagyni, zárójelezések és társai, szóval a biztonság kedvéért egy képet is csinálj róluk szerintem, én úgy csináltam meg, ahogy logikusnak tűnik.
2/4 A kérdező kommentje:
2016. jan. 4. 21:49
3/4 anonim válasza:
4. feladat (a harmadikat most csináltam meg)
3^(-5/3)*3^(2/3)=3^-1
5^(2/3)*5^(1/2)/5^(3/4)=5^(5/6) / 5^(3/4) = 5^(1/12)
a^(1/5)*a^(-5/2)*a^(4/3)=a^(-29/30)
b*b^(1/2)*b^(1/3) / b^(5/6) = b^(11/6) / b^(5/6) = b
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ment a zöld ujj.
2016. jan. 4. 22:21