Timbuci kérdése:

Mennyi lehet :2=log3 (x+1) A 3-as szám a 3-as logaritmust jelenti?

2015. dec. 29. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

log 3 Köbgyök 2 = log 3 (x+1)


Ezek utána gondolom megy nem?

2015. dec. 29. 13:19
 2/3 Angelo84 ***** válasza:
100%

hát a 2-t fel tudod írni úgy, hogy log3 9, és akkor így néz ki az egyenlet:


log3 9 = log3 (x+1)


és mivel a logaritmusos függvény szig. monoton növekvő, ezért mindkét oldalról lehagyhatod a log3-at, és ez marad:


9 = x+1

x = 8


ennyi.

2015. dec. 29. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:

vagy definíció alapján loga^b=c a^c=b


3^2=x+1

x=8

2015. dec. 29. 16:57