2015. dec. 29. 12:44
1/3 anonim válasza:
log 3 Köbgyök 2 = log 3 (x+1)
Ezek utána gondolom megy nem?
2/3 Angelo84 válasza:
hát a 2-t fel tudod írni úgy, hogy log3 9, és akkor így néz ki az egyenlet:
log3 9 = log3 (x+1)
és mivel a logaritmusos függvény szig. monoton növekvő, ezért mindkét oldalról lehagyhatod a log3-at, és ez marad:
9 = x+1
x = 8
ennyi.
3/3 anonim válasza:
vagy definíció alapján loga^b=c a^c=b
3^2=x+1
x=8