Matek házi feladatban elakadtam, valakin segítene?


Több is van, de az is jó, ha már egyben tudtok segíteni.

1.) n számú n számú gyerek körben áll. Amikor megszámozzuk őket 1.től n-ig azt látjuk, hogy a 20 számúval szemben az 53-as áll. Hány gyerek van a körben?

2.)Ha egy egyenes körhenger alaplapjának átmérője 8cm és alkotója 1,2 dm, akkor a felszíne .......

3.)Egy körgyűrű belső köréhez érintőt húzunk, amelynek 20 cm hosszú szakasza esik a körgyűrűbe. A belső kör sugara 7 cm hosszú.

a) Mekkora a külső kör sugara?

b) Mekkora a körgyűrű területe?

4.)Egy dobozba 3 db piros és 5 db kék golyót teszünk,és bekötött szemmel kihúzunk egy golyót közülük. Mekkora annak a valószínűsége, hogy pirosat és annak, hogy kéket húzunk?



2016. jan. 3. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

1)

Ekkor az elsővel szemben a 33-as áll, vagyis összesen 33+31=64 gyerek áll a körben.


4) Pirosnál kedvező eset 3, összes eset 3+5=8, valószínűség egyenlő kedvező/összes -> 3/8

Ugyanezen az alapon kéknek 5/8 az esélye

2016. jan. 3. 15:08
 2/3 anonim ***** válasza:

2. r=4, m=12

A=2*r^2*pi+d*pi*m=2*16pi+8*12pi=128pi (üsd be gépbe, ha kerekíteni akarsz)

3. Rajzolj ábrát. [link]

Egy pitagorasszal megoldható.

Körgyűrű területét meg úgy számold ki, hogy kiszámolod a belső kör területét, a külsőét is és a külsőből kivonod a belsőt.


4. 3/8 és 5/8


Az egyesen még gondolkodom :)

2016. jan. 3. 15:12
 3/3 tatyesz ***** válasza:
1) Az elsővel szemben a 34-es áll. A 33-assal szemben áll az utolsó, akinek a száma 33*2. Így összesen 66 gyerek van.
2016. jan. 4. 08:42