Valaki légyszi segítsen ebben a feladatban?

(3x+5) *(x+5)

2015. dec. 5. 16:37
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Az első zárójeles kifejezés első tagját megszorzod a második kifejezés mindkét tagjával, majd az elsőnek a második tagját szintén mindketővel a másikból:


3x * x + 3x * 5 + 5 * x + 5 * 5

3x^2 + 15x + 5x + 25

3x^2 + 20x + 25


Ha ez egy egynelet és egyenlő 0-val, akkor oldd meg a másodfokú egyenlet megoldóképletével!

2015. dec. 5. 17:06
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

De igazából ha ez a feladat:

(3x+5) * (x+5) = 0

Akkor elég ennyit megoldani

3x + 5 = 0

és

x + 5 = 0


Így is megkapod ugyanazt a két megoldást.

2015. dec. 5. 17:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! :)
2015. dec. 5. 17:47