(3x+5) *(x+5)2015. dec. 5. 16:37
1/3 Pelenkásfiú válasza:
Az első zárójeles kifejezés első tagját megszorzod a második kifejezés mindkét tagjával, majd az elsőnek a második tagját szintén mindketővel a másikból:
3x * x + 3x * 5 + 5 * x + 5 * 5
3x^2 + 15x + 5x + 25
3x^2 + 20x + 25
Ha ez egy egynelet és egyenlő 0-val, akkor oldd meg a másodfokú egyenlet megoldóképletével!
2/3 Pelenkásfiú válasza:
De igazából ha ez a feladat:
(3x+5) * (x+5) = 0
Akkor elég ennyit megoldani
3x + 5 = 0
és
x + 5 = 0
Így is megkapod ugyanazt a két megoldást.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! :)
2015. dec. 5. 17:47