Előre is megköszönöm aki tud segítsen ebben a szöveges feladatban. Egy osztály összlétszáma 27 gyerek. A fiúk száma a lányok számának 80% -a. Hány fiú van az osztályban?

Kérem ha lehet levezetni.Köszi!!! :)

2015. máj. 28. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A fiúk száma úgy aránylik a lányokéhoz, mint 8 a 10-hez. Vagyis az összesen 8+10=18 egység jelenti a 27 gyereket, amiből 8 egység fiú, vagyis 8/18*27=12 gyerek.
2015. máj. 28. 17:22
 2/3 anonim ***** válasza:

lány+fiú=27

lány+0,8lány=27

1,8lány=27 --> lány=27/1,8=15

És mivel lány + fiú = 27 akkor fiú = 27-15

2015. máj. 28. 17:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. máj. 30. 11:28