Kérem ha lehet levezetni.Köszi!!! :)2015. máj. 28. 17:13
1/3 anonim válasza:
A fiúk száma úgy aránylik a lányokéhoz, mint 8 a 10-hez. Vagyis az összesen 8+10=18 egység jelenti a 27 gyereket, amiből 8 egység fiú, vagyis 8/18*27=12 gyerek.
2/3 anonim válasza:
lány+fiú=27
lány+0,8lány=27
1,8lány=27 --> lány=27/1,8=15
És mivel lány + fiú = 27 akkor fiú = 27-15
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. máj. 30. 11:28