Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ez bunkó?

Szerintetek ez bunkó?

Figyelt kérdés

Az osztályban nagy vita van, mert az egyik osztálytársam azt írta Facebook Messengeren, hogy: "Cs".


Ezzel azt akarta rövidíteni, hogy: Csá vagy Cső.


Szerintetek bunkó ez a kifejezés?

Szerintem nem!



2015. ápr. 21. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt sosem értettem.

Valakinek lerohad a keze, ha még egy betűt utánaír?

Mondjuk szerintem a csá/cső a legrosszabb köszönésforma.

2015. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért spórol mindenki a betűkkel.


Az sms korában még érthető volt mert ha nem rövidítesz lehet hogy két sms-ben ment el ami kétszer annyi zseton volt.


De most minek ?


Mi van kiesett az "á" gomb az érintő kijelzősön ?


Nem hiszem hogy olyan bunkóság lenne hogy nem írja oda de azért megkérdezném tőle hogy figyelj már annyira megvisel az élet hogy nincs erőd lenyomni az 'ő' betűt ?


Esetleg kódolt üzeneteket lehetne fogadni ahol egyetlen betűvel ki lehet fejezni egy egész mondatot vagy mi ?

2015. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
omg lol nm XD
2015. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mert úgy hiszik, hogyha kiír még eggy betüt, az már figyel a helyesírásra, azaz stréber.
2015. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem bunkó, csak (elnézést kérek) idióta. Egy hosszabb szót, mint a valószínűleg, még én is rövidítem (val'szeg), de azért azt az egy nyüvedék betűt leírhatta volna.
2015. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, ember függő, pl én régen úgy írtam a vagyot chat ben, hogy v, erre írta a haverom, hogy agy nélkül arra célozva hogy hülye aki így írja, azóta nem írom mert zavar engem is, de azért én is azt írom, hogy nm vagy lol meg ilyesmik, most úgyis tudja mindenki nem fogom túlragozni, pláne ha nagyon nem érdekel és nem érek rá.
2015. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sztem a csánál vagy a csőnél nem bunkóbb, mert azok is eléggé bunkó típusú elköszönések. Amúgy én messengerben is azért ügyeltem arra, hogy attól még, hogy net meg chat, udvarias és illemtudó legyek - rendes elköszönés, összeszedett mondatok...
2015. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "nyelvújítás" történelmének leghülyébb időszakát éljük. Aki arra is lusta, hogy egy szót rendesen leírjon, az inkább beszéljen! Egyébként a kérdésben említett köszöntési formák elég unintelligensek.
2015. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!