A függvényt ábrázoltam, és leolvastam róla, hogy a minimum helye: 2, érteke pedig: 0.

Az lenne itt a fő kérdés, hogy ábrázolás nélkül ezt meg lehet határozni? Ha igen, akkor hogyan?



2015. dec. 24. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet; nem nehéz rájönni, hogy a kifejezés értéke vagy pozitív vagy 0, így csak ott lehet minimuma, ahol ez 0.
2015. dec. 24. 23:48
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

deriváld és ahol 0 ott lokális szélsőértéke lesz

f'(x)=2(x-2)^1*1

2(x-2)*1=0

2x-4=0

x=2 itt van szélsőértéke


visszahelyettesítve az eredetibe f(2)=(2-2)^2=0 tehát y=0

2015. dec. 24. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
ha nincs megadva hogy ez minimum vagy maximum de kérik akkor monotonítást kell vizsgálni
2015. dec. 24. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

ránézésre: az x^2-nek 0-ban van a minimumhelye. a te függvényed kettővel el van tolva (x) pozitív irányba.

(y) irányba nincs eltolva.

2015. dec. 25. 00:02
 5/7 anonim ***** válasza:

f(x)= (x-2)^2 = (x-2)^2 + 0


A minimum hely a zárójelben lévő szám ellentetje (jelen esetben a 2). A minimum értéke a zárójelen kívül lévő szám (jelen esetben a 0).

2015. dec. 25. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem általános a megállapításod, annak ismeretében mondhatod ezt, hogy ismered a négyzetfüggvényt grafikusan


mi van ha (x-2)^2+1 a függvény? vagy (x^2-2)^2?

2015. dec. 25. 15:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. dec. 25. 16:17