[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


2015. dec. 7. 19:23
 1/5 anonim válasza:
Nem tudom megnyitni...
2015. dec. 7. 19:29
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

7^(2x+y-1) = 49

2^(x+y+8) = 64


A jobb oldalakat írjuk fel 7, valamint kettő hatványaként:

7^(2x+y-1) = 7^2

2^(x+y+8) = 2^6


Ebből következik:

2x+y-1 = 2

x+y+8 = 6


Vonjuk ki az első egyenletből a másodikat:

x - 9 = -4

x = 5


Helyettesítsük vissza az x-et valamelyik egyenletbe:

x+y+8 = 6

5+y+8 = 6

y+13 = 6

y = -7


Tehát x = 5 és y = -7


Ellenőrzés:

7^(2*5 +(-7) - 1) = 49

7^(10 - 7 - 1) = 49

7^2 = 49

49 = 49


2^(5 + (-7) + 8) = 64

2^(5 - 7 + 8) = 64

2^6 = 64

64 = 64


Done. :)

2015. dec. 7. 19:32
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
Ja és legközelebb ne ezt a kódot másold ki, hanem a sima URL-t, ami http-vel kezdődik. Valamint a kulcsszavakhoz ne írd be, csak a kérdésed leírásához! ;)
2015. dec. 7. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az előző írta:

[link]

2015. dec. 7. 19:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy szoltál közben én is észre vettem csak amikor másoltam be akkor nem figyeltem rá! :)
2015. dec. 9. 17:23