Egy 8 dm3 térfogatú fakockábol kifaragták a lehető legnagyobb térfogatú hengert.
A: Mekkora a henger térfogata?
B:A kocka térfogatának hány százaléka a hulladék?
C: Hány százaléka a kocka felszínének a henger felszíne?
2014. febr. 17. 16:55
1/1 anonim válasza:
A 8 dm3 térfogatú kocka éle 2 dm, mert 2*2*2=8
A lehető legnagyobb térfogatú henger alapkörének sugara 1dm, és magassága is 1dm.
V(henger)= r^2*pí*m= 1*1*3,14*1= 3.14 dm3
Innen már menni fog?