Barbara500 kérdése:

Matekba segítene nekem valaki segíteni? Nemtudom megoldani a példát. Nem tudok hozzákezdeni.


Egy 8 dm3 térfogatú fakockábol kifaragták a lehető legnagyobb térfogatú hengert.

A: Mekkora a henger térfogata?

B:A kocka térfogatának hány százaléka a hulladék?

C: Hány százaléka a kocka felszínének a henger felszíne?


2014. febr. 17. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

A 8 dm3 térfogatú kocka éle 2 dm, mert 2*2*2=8


A lehető legnagyobb térfogatú henger alapkörének sugara 1dm, és magassága is 1dm.


V(henger)= r^2*pí*m= 1*1*3,14*1= 3.14 dm3


Innen már menni fog?

2014. febr. 17. 21:08