Van egy olyan házim hogy s= 2m, t= 1,55 a=? S= a/3*t2 de ahhoz kellene az a és nemtudom hogyan kell kiszámolni.

2013. okt. 9. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

s=(a/2)*t^2

Van egy egyenleted, egy ismeretlened, mi nem megy? Csak át kell rendezni:

s/(t^2) = a/2

a= (2*s)/(t^2)

2013. okt. 9. 17:34
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm már is világos.:)
2013. okt. 9. 17:37