1. feladat: SZámítsd ki a téglalap kerületét és területét, ha oldalai: 12/25m,15/18m;
2. feladat: Határozd meg, majd hasonlítsd össze a deltoidok területét! A deltoidok egyik átlójának a hossza 8 hosszúságegység, a másik átlóé 6 hosszúságegység.
és itt le van rajzolva a könybe 4 deltoid..
2013. máj. 9. 17:41
1/4 A kérdező kommentje:
2. feladathoz: add meg a kerületet centiméterrel és deciméterrel, a területet négyzetcentiméterrel és négyzetdeciméterrel is!
2013. máj. 9. 17:57
2/4 A kérdező kommentje:
ja bocsi az az első feladathoz van.. fuu nagyon fáradt vagyok..:D
2013. máj. 9. 17:58
3/4 nicsicsi válasza:
1.
Kerület: 2*(12/25+15/18)=2*(216/450+375/450)=1182/450=197/75 m= 1970/75 dm= 19700/75 cm
Terület: (12/25)*(15/18)=180/450=2/5=0.4 m^2= 40 dm^2 = 4000 cm^2
2.
A deltoid területe (e*f)/2 ahol e és f a két átló. Vagyis mind a négy deltoid területe (6*8)/2=24 területegység.
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!!!:))))
2013. máj. 9. 21:25