Egyenes körkúp térfogata 4, 05 m^3, alkotói az alaplappal 72,18 fokos szöget zárnak be. Mekkora a kúp felszíne?

valaki segítsen.
2015. nov. 29. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A kúp térfogata: V = r² * π * m / 3

① 4,05 = r² * π * m / 3


tg(72°) = m / r

3,07768 = m / r ◄ *r

② 3,07768 * r = m


② → ①

① 4,05 = r² * 3,14 * 3,07768 * r / 3

4,05 = r³ * 9,66 / 3 ◄ *3

12,15 = r³ * 9,66 ◄ :9,66

1,25776 = r³ ◄ 3. gyök

1,079 = r


r → ②

3,07768 * 1,079 = m

3,32 = m


Alkotó: a = √(3,32² + 1,079²) = √(11,02 + 1,164) = √(12,184) = 3,49.


Mivel a térfogat mértékegysége m³, a sugár, a magasság és az alkotó mértékegysége: méter.


Felszín: F = r * π * (r + a) = 1,079 * 3,14 * (3,32 + 3,49) = 3,388 * 6,81 = 23,07.


A kúp felszíne 23,07 m².

2015. nov. 30. 00:44