valaki segítsen.2015. nov. 29. 21:58
1/1 anonim válasza:
A kúp térfogata: V = r² * π * m / 3
① 4,05 = r² * π * m / 3
tg(72°) = m / r
3,07768 = m / r ◄ *r
② 3,07768 * r = m
② → ①
① 4,05 = r² * 3,14 * 3,07768 * r / 3
4,05 = r³ * 9,66 / 3 ◄ *3
12,15 = r³ * 9,66 ◄ :9,66
1,25776 = r³ ◄ 3. gyök
1,079 = r
r → ②
3,07768 * 1,079 = m
3,32 = m
Alkotó: a = √(3,32² + 1,079²) = √(11,02 + 1,164) = √(12,184) = 3,49.
Mivel a térfogat mértékegysége m³, a sugár, a magasság és az alkotó mértékegysége: méter.
Felszín: F = r * π * (r + a) = 1,079 * 3,14 * (3,32 + 3,49) = 3,388 * 6,81 = 23,07.
A kúp felszíne 23,07 m².