Mennyi hőre van szükség 1kg -10 Celsius fokos jég megolvasztásához és a belőle keletkezett víz teljes elpárologtatásához?


2015. okt. 27. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


1. Fel kell melegíteni a jeget:

ΔT1 = 10°C

cj = 2,1 kJ / (kg * °C)

m = 1 kg


Q1 = m * ΔT1 * cj = 21 kJ


------------

[link]


2. El kell olvadnia a jégnek:

m = 1 kg

Lo = 334 kJ / kg


Q2 = m * Lo = 334 kJ


-------------

[link]


3. El kell párologtatni a vizet:


Az itt talált olvasmány alapján: [link]


Lp = Lf = 2260 kJ/kg

m = 1 kg


Q3 = 2260 kJ


--------------


Összesen:

Q = Q1 + Q2 + Q3 = 2615 kJ

2015. okt. 29. 14:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél!
2016. jan. 7. 12:43