2015. okt. 27. 13:40
1/2 anonim válasza:
1. Fel kell melegíteni a jeget:
ΔT1 = 10°C
cj = 2,1 kJ / (kg * °C)
m = 1 kg
Q1 = m * ΔT1 * cj = 21 kJ
------------
2. El kell olvadnia a jégnek:
m = 1 kg
Lo = 334 kJ / kg
Q2 = m * Lo = 334 kJ
-------------
3. El kell párologtatni a vizet:
Az itt talált olvasmány alapján: [link]
Lp = Lf = 2260 kJ/kg
m = 1 kg
Q3 = 2260 kJ
--------------
Összesen:
Q = Q1 + Q2 + Q3 = 2615 kJ
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél!
2016. jan. 7. 12:43