Egy kocka éle 13 cm hosszú. Háy liter levegő van benne? Egy egyenes körkúp magassága egyenlő az alapkörének átmérőjével. Hány fokos a kúp nyílásszöge? Mekkora a szabályos ötszög területe ha a bele irható kör sugara 10 cm?

Sziasztok előre is megköszönném ha segitenétek megoldani ezt nekem 9.es vagyok és a tanárnő ezeket adta fel szünetre és aki egyet is nem tud 1 es és nem csak én hanem senki sem tudja légyszives aki tud segitsen
2014. dec. 28. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első részéhez egy kis segítség:


1 m³ = 1000 liter, a többi már könnyű.

....


Egy kis segítség a másik feléhez:

[link]

....

Itt le van írva sok minden a szabályos sokszögekről, a terület kiszámítása is, ha ismerjük a szabályos sokszögbe írt kör sugarát. Te nem n-szögre használod, hanem ötszögre.

2014. dec. 28. 09:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. dec. 28. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy tankönyvből van? Nincs véletlen fent a megoldása a neten?

Amúgy az elsőnél simán kiszámolod a kocka térfogatát. Annyi, hogy V=a*a*a=13*13*13

A második sem nehezebb, ha tudod, mi az a nyílásszög. Nem fog fájni gondolkodni.

Harmadiknál kiszámolod a kör területét, ügyeskedsz a csúcsoknál, és kijön. Ha próbálkozol rendesen, de nem helyes megfejtést kapsz, nem írhat be egyest. Egyébként szerintem nem komolyan gondolja, csak ijesztget.

2014. dec. 28. 09:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Remélem hogy ijeszget am nem ez nem egy tankönyt egy lapot adott :/
2014. dec. 28. 09:53