Sziasztok előre is megköszönném ha segitenétek megoldani ezt nekem 9.es vagyok és a tanárnő ezeket adta fel szünetre és aki egyet is nem tud 1 es és nem csak én hanem senki sem tudja légyszives aki tud segitsen2014. dec. 28. 09:33
1/4 anonim válasza:
Az első részéhez egy kis segítség:
1 m³ = 1000 liter, a többi már könnyű.
....
Egy kis segítség a másik feléhez:
....
Itt le van írva sok minden a szabályos sokszögekről, a terület kiszámítása is, ha ismerjük a szabályos sokszögbe írt kör sugarát. Te nem n-szögre használod, hanem ötszögre.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. dec. 28. 09:50
3/4 anonim válasza:
Ez egy tankönyvből van? Nincs véletlen fent a megoldása a neten?
Amúgy az elsőnél simán kiszámolod a kocka térfogatát. Annyi, hogy V=a*a*a=13*13*13
A második sem nehezebb, ha tudod, mi az a nyílásszög. Nem fog fájni gondolkodni.
Harmadiknál kiszámolod a kör területét, ügyeskedsz a csúcsoknál, és kijön. Ha próbálkozol rendesen, de nem helyes megfejtést kapsz, nem írhat be egyest. Egyébként szerintem nem komolyan gondolja, csak ijesztget.
4/4 A kérdező kommentje:
Remélem hogy ijeszget am nem ez nem egy tankönyt egy lapot adott :/
2014. dec. 28. 09:53