Közgáz feladatban tudna segíteni valaki?


Egy makrogazdaság kétszereplős modelljében- a fogyasztási függvény: C=100+0,75Y és 3%-os kamatláb esetén 250 nagyságú beruházást szándékoznak megvalósítani. Ismert továbbá, hogy ha i = 4% ra, illetve i = 2%-ra módosul, akkor a beruházás a fentihez képest 50-50 egységgel változik.


a) Mekkora lesz az egyensúlyi jövedelem i = 3% és i = 4% esetén?



2015. nov. 28. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyon primitív feladat.


C=100+0,75Y ----> Y=(C-100)/0,75

Y=C+I

C+I=(C-100)/0,75 Az I jelöli a beruházást. Ha az i kisebb 1%-kal, I nagyobb 50-nel. Behelyettesíted az I-t a képletbe, abból kiszámolod a C értékét, abból meg az Yt és az Y a jövedelem.

2015. nov. 28. 15:57
 2/2 A kérdező kommentje:

Az, csak mivel nem járok be órára ezzel is meggyűlik a bajom:D:D

De azért köszi.

2015. nov. 28. 16:31