~Kata~ kérdése:

Valaki segítene ebben az algebra feladatban? 2 szög aránya 7/3 . Az egyik szög 72°-al nagyobb mint a másik. Igazold, hogy a szögek kiegészítő szögek.

2015. nov. 26. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

α/β = 7/3

α - β = 72°

α = 72 + β

(72 + β)/β = 7/3

3*(72 + β) = 7*β

216 + 3*β = 7*β

216 = 4*β

β = 54°

α = 72 + β = 72 + 54 = 126°

Akkor kiegészítő szögek, ha α + β = 180°

126 + 54 = 180 => kiegészítő szögek

2015. nov. 26. 18:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^
2015. nov. 26. 19:31