2015. nov. 26. 18:34
1/2 anonim válasza:
α/β = 7/3
α - β = 72°
α = 72 + β
(72 + β)/β = 7/3
3*(72 + β) = 7*β
216 + 3*β = 7*β
216 = 4*β
β = 54°
α = 72 + β = 72 + 54 = 126°
Akkor kiegészítő szögek, ha α + β = 180°
126 + 54 = 180 => kiegészítő szögek
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^
2015. nov. 26. 19:31