2015. nov. 13. 13:35
1/4 anonim válasza:
Tudjuk a binomiális tételből, hogy (a+b)^{n} i-edik tagjának alakja (n alatt az i)*a^{i}*b^{n-i}, ahol 0<=i<=n, és i egész.
Azt kell megnézni, hogy milyen i esetén fognak stimmelni a kitevők; ez i=4 esetén lesz így, mert akkor a hatványozás azonosságai alapján (a^{4})^{4}*(b^{5})^{7-4}=a^{16}*b^{15}. Innen a binomiális képlet tökéletesen megadja az együtthatót.
2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg azt még megtudnád mondani,hogy minek kéne kijönnie?
2015. nov. 13. 16:28
3/4 anonim válasza:
Mivel i=4, ezért a binomiális együttható (7 alatt a 4)=35, (-1)^{4}=1, (-4)^3=-64, így az együttható
35*1*(-64)=-2240.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. nov. 13. 17:18