Az alumínium sűrűsége 0°C-on 2,7 kg/dm^3, vonalas hőtágulási együtthatója 2,4x10amínuszötödiken. Mekkora lesz a sűrűség, ha forrásban lévő vízben van?

Valaki esetleg tudna segíteni? Milyen képletek kellenek?

2015. jan. 4. 18:14
 1/2 tatyesz ***** válasza:

A térfogati hőtágulás:


Delta V = V_0*béta*Delta T


béta*=*3*alfa, alfa=2,4*10^-5


sűrűség: ró = m/V => m=ró_1*V_1


melegítés után: a tömeg nem változik:


m=ró_2 * V_2


a térfogat megnő: V_2=V_1 + Delta V


ró_2 * V_2 = ró_1 * V_1


ró_2 = ró_1 * V_1 / V_2

2015. jan. 4. 21:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. jan. 5. 15:16