Valaki esetleg tudna segíteni? Milyen képletek kellenek?2015. jan. 4. 18:14
1/2 tatyesz válasza:
A térfogati hőtágulás:
Delta V = V_0*béta*Delta T
béta*=*3*alfa, alfa=2,4*10^-5
sűrűség: ró = m/V => m=ró_1*V_1
melegítés után: a tömeg nem változik:
m=ró_2 * V_2
a térfogat megnő: V_2=V_1 + Delta V
ró_2 * V_2 = ró_1 * V_1
ró_2 = ró_1 * V_1 / V_2
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. jan. 5. 15:16