Hogy térfogat helyet sűrűséget számoljak?
V(E)=(x(1)M(1)+x(2)M(2))/(ró)-(x(1)V(1)+x(2)V(2))
az egyenlet LaTeX-ül:V^{E}=\frac{x_{1}M_{1}+x_{2}M_{2}}{\rho }-(x_{1}V_{1}+x_{2}V_{2})
( [link] ezzel olvasható)
2014. dec. 27. 12:38
1/2 anonim válasza:
Hozzáadod a zárójeles tagot.
Veszed mindkét oldal reciprokát, aztán felszorzol a jobb oldali nevezővel.
Így jobb oldalon csak a sűrűség marad.
V^{E} + (x_{1}V_{1}+x_{2}V_{2}) =\frac{x_{1}M_{1}+x_{2}M_{2}}{\rho }
\frac{1}{(V^{E} + (x_{1}V_{1}+x_{2}V_{2})} =\frac{\rho }{x_{1}M_{1}+x_{2}M_{2}}
\frac{x_{1}M_{1}+x_{2}M_{2}}{(V^{E} + (x_{1}V_{1}+x_{2}V_{2})} ={\rho }
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. dec. 27. 13:08