2015. nov. 16. 18:14
1/5 Pelenkásfiú válasza:
Mivel két egymás utáni tag van megadva, rögtön láthatod, hogy a differencia (ami d-vel jelölünk) -3.
De a képlet szerint (a zárójeles rész alsó indexben van):
a(n+1) = a(n) + d
26 = 29 + d
-3 = d
Bármelyik tagot az elsőből így kapjuk meg:
a(n) = a(1) + (n - 1) * d
Számoljunk az 50.-ből:
29 = a(1) + (50 - 1) * (-3)
29 = a(1) - 147
176 = a(1)
2/5 A kérdező kommentje:
" Számoljunk az 50.-ből "
2015. nov. 16. 18:35
3/5 A kérdező kommentje:
* Számoljunk az 50.-ből akkor akár az 51. el is számolhatunk?
2015. nov. 16. 18:36
4/5 Pelenkásfiú válasza:
Persze!
Számoljunk az 51.-ből:
26 = a(1) + (51 - 1) * (-3)
26 = a(1) - 150
176 = a(1)
Mivel a képletben ott az "n", hogy épp hanyadik elemről van szó, bármelyikkel ugyanaz fog kijönni.
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.
2015. nov. 16. 18:45