Mennyi a valószínűsége annak, hogy két dobókockával dobva
a, a dobott számok összege 1
b, a dobott számok összege 2
c, a dobott számok összege 3
d, a dobott számok összege 7
e, a dobott számok összege 2 vagy 7?
Előre is köszönöm mindenki segítségét!
2015. okt. 31. 17:45
1/2 anonim válasza:
a) 0, mert két szabályos dobókockát feldobva a dobott számok összege mindig legalább kettő.
b) 1/36 (mert csak egyféleképpen dobhatunk összegben kettőt, ha mindkét kockán egyest dobtunk)
c)2/36 (mert 3=1+2=2+1 ez két eset)
d)6/36 (mert 7=1+6=2+5=3+4=4+3=5+2=6+1 ez hat eset)
e) b és d eredményét összeadod
Két kockával dobva az összes esetek száma 6^2=36.
2/2 anonim válasza:
Megerősítem az első válaszoló válaszát, tejesen jó.