Matematika háziban kérném segítségeteket?


Mennyi a valószínűsége annak, hogy két dobókockával dobva


a, a dobott számok összege 1

b, a dobott számok összege 2

c, a dobott számok összege 3

d, a dobott számok összege 7

e, a dobott számok összege 2 vagy 7?


Előre is köszönöm mindenki segítségét!



2015. okt. 31. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a) 0, mert két szabályos dobókockát feldobva a dobott számok összege mindig legalább kettő.

b) 1/36 (mert csak egyféleképpen dobhatunk összegben kettőt, ha mindkét kockán egyest dobtunk)

c)2/36 (mert 3=1+2=2+1 ez két eset)

d)6/36 (mert 7=1+6=2+5=3+4=4+3=5+2=6+1 ez hat eset)

e) b és d eredményét összeadod


Két kockával dobva az összes esetek száma 6^2=36.

2015. okt. 31. 18:05
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítem az első válaszoló válaszát, tejesen jó.
2015. okt. 31. 19:52