Gyökös kifejezéssel kapcsolatban kérném segítségeteket (bővebben lent). Hogyan oldjam meg?


Ebből a kifejezésből:(3√2+2√8-√27+5√3)x(7√2-2√3)

Hogyan lesz a végeredmény 86?

Addig eljutottam, hogy:(3√2+2√8+2√3)x(7√2-2√3)

Azt is gondolom, hogy az első zárójelben 7√2+2√3-nak kell lennie, de a 3√2+2√8-ból mégis hogy lesz 7√2??

A segítséget előre is köszönöm!



#matematika #gyökös kifejezések
2015. okt. 17. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2 * √8 = 2 * √(2³) = 2 * (√2 * √2 * √2) = 2 * (√2 * √2) * √2 = 2 * 2 * √2 = 4 * √2


és


(3 * √2) + (4 * √2) = 7 * √2

2015. okt. 17. 21:21
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Magát a kifejezést nem értem, de azért tudok segíteni.

A végéről kezdeném e. Van ez a tagod:

3√2+2√8

Vedd észre, hogy a √8 töbávv bontható: √8=√(4*2)=√4*√2=2*√2

Tehát 3√2+2√8 = 3√2+2√(4*2) = 3√2+2(√4*√2) = 3√2+4*√2=7√2

Ha ez megvan, akkor a többinek mennie kell. Azt írtad idáig jutottál el, feltételezzük fel, hogy jó:

(3√2+2√8+2√3)*(7√2-2√3) =

= 3√2*7√2 + 2√8*7√2 + 2√3*7√2 - 3√2*2√3 - 2√8*2√3 - 2√3*2√3 =

= 21√4 + 14√16 + 14√6 - 6√6 - 8√6 - 4√9 = 42 + 56 - 12 = 86

2015. okt. 17. 21:32