Légyszi gyorsan segitsetek!2015. okt. 30. 09:51
1/5 anonim válasza:
Szinusztétellel. Előbb a szögeket számolod ki, majd a szinuszokat, és aszerint fognak aránylani egymáshoz az oldalak.
2/5 anonim válasza:
Úgy néz ki, ez a dolgozat is egyes lesz. Majd a következőre tanulsz szépen, ahogy kell.
3/5 anonim válasza:
Ha kiszámítod a szögeket, akkor látod, hogy a háromszög derékszögű, és egy egyenlő oldalú háromszög fele. Innen már tudhatod az egyik befogó és az átfogó hosszát, a másik befogóét Pitagorasz-tétellel számolhatod.
4/5 anonim válasza:
Szögek talán így alakulnak
1+2+3=6
180fok/6=30
1*30=30
2*30=60
3*30=90
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy a szögeket én is kiszámoltam.2-es egy:amit ideirtal nem old meg semmit,kettő:nem dolgozat hanem feladatlap,harom:koszonom a hozzaszolasod,hogy vetted a fáradtságot hogy ideirj de kerlekblegkozelebb ilyen választ hanyagoljuk.Nem szeretem negativ embereket
2015. okt. 30. 12:47