Hogyan számoljuk ki ezt a valószínűségszámítást?


Egy kétforintos érmét kétszer egymás után feldobunk, és feljegyezzük az eredményt.

Háromféle esemény következhet be:

A esemény: két fejet dobunk.

B esemény: az egyik dobás fej, a másik írás.

C esemény: két írást dobunk.

Mekkora a B esemény bekövetkezésének valószínűsége?



2015. okt. 26. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
B-nél az, hogy az első dobás kimenetele mi lett, az nem számít, másodjára kell az, hogy az elsőtől eltérő legyen. Ennek a valószínűsége pedig 1/2.
2015. okt. 26. 21:08
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

de szét is szedheted:

1:fej és utána írás kell

VAGY

2:írás és utána fej

1: (1/2)*(1/2) = 1/4

b: (1/2)*(1/2) = 1/4


ezek egymást kizáró események (vagy ez, vagy az), tehát a valószínűségeket össze kell adni:

p = 1/4 + 1/4 = 1/2

2015. okt. 26. 21:10