Egy kétforintos érmét kétszer egymás után feldobunk, és feljegyezzük az eredményt.
Háromféle esemény következhet be:
A esemény: két fejet dobunk.
B esemény: az egyik dobás fej, a másik írás.
C esemény: két írást dobunk.
Mekkora a B esemény bekövetkezésének valószínűsége?
2015. okt. 26. 21:01
1/2 anonim válasza:
B-nél az, hogy az első dobás kimenetele mi lett, az nem számít, másodjára kell az, hogy az elsőtől eltérő legyen. Ennek a valószínűsége pedig 1/2.
2/2 anonim válasza:
de szét is szedheted:
1:fej és utána írás kell
VAGY
2:írás és utána fej
1: (1/2)*(1/2) = 1/4
b: (1/2)*(1/2) = 1/4
ezek egymást kizáró események (vagy ez, vagy az), tehát a valószínűségeket össze kell adni:
p = 1/4 + 1/4 = 1/2