Segítség! Már sokszor probálkoztam de nem tom megoldani. A feladat: kétfajta,10%-os és 30%-os koncentrációjú sóoldatból 600g 20%-os koncentrációjú oldatot készítenek. Mennyit használtak fel ehhez az egyes oldatoból?

2010. márc. 17. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
huu nekünk is ez a házi matematikábool..nektek is??
2010. márc. 17. 18:10
 2/5 anonim ***** válasza:
2010. márc. 17. 18:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Jajj Alliz te vagy?:))
2010. márc. 17. 18:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahha nekünk is ez..anyit gondolkoztam rajta...:)) igen Meli én vagyok az:))
2010. márc. 17. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:

az ilyen példákat pl. keverési egyenlettel lehet megoldani

m az oldat tömege

w a tömegszázalékos összetétel

a keverés során az oldott anyag mennyisége nem változik, tehát:

m1*w1 + m2*w2 = m3*w3

és mivel az oldatok tömege additív:

m1 + m2 = m3--->m2= m3-m1


behyelyettesítve az egyenletbe:

10m1 + (600-m1)*30 =600*20

2010. márc. 17. 21:31