2010. márc. 17. 16:33
1/5 anonim válasza:
huu nekünk is ez a házi matematikábool..nektek is??
2/5 anonim válasza:
4/5 A kérdező kommentje:
Ahha nekünk is ez..anyit gondolkoztam rajta...:)) igen Meli én vagyok az:))
2010. márc. 17. 20:06
5/5 anonim válasza:
az ilyen példákat pl. keverési egyenlettel lehet megoldani
m az oldat tömege
w a tömegszázalékos összetétel
a keverés során az oldott anyag mennyisége nem változik, tehát:
m1*w1 + m2*w2 = m3*w3
és mivel az oldatok tömege additív:
m1 + m2 = m3--->m2= m3-m1
behyelyettesítve az egyenletbe:
10m1 + (600-m1)*30 =600*20