Katsumiii kérdése:

Valaki segítene ebben a két fizika feladatban?


Első feladat: Egy függőleges állású súlytalan dugattyúval ellátott henger alapterülete A= 0,5 dm2. A levegőoszlop hossza h= 30 cm. A dugattyúra egy m= 6,24 kg tömegű vashengert helyezünk. Mennyit süllyed a dugattyú, amikor újra egyensúlyba kerül? A hőmérséklet kezdetben és a végállapotban azonos. A külső légnyomás 100 kPa.


Második feladat: Egy hőszigetelt edénybe 5 kg tömegű, 20°C hőmérsékletű vizet, valamint 1 kg tömegű, 0 °C hőmérsékletű jeget helyezünk. Az edény hőkapacitása elhanyagolható.

a. Mekkora lesz a közös hőmérséklet az egyensúly beállta után?

b. Mennyit változott az edényben lévő anyag (jég és víz) össztérfogata a folyamat során? (A víz sűrűségének hőmérsékletfüggését hanyagoljuk el!)

c. Mekkora tömegű jeget kellett volna a 20°C-os vízbe tenni kezdetben, hogy a hőmérsékleti egyensúly beállta után csak 0°C-os vizünk legyen?

Adatok: P(jég)= 920 kg/m3 , P(víz)= 1000 kg/m3 , C(víz)= 4200 J/kg°C , Lo= 334000 J/kg



2015. okt. 22. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:

p1*V1=p2*V2; F=m*g; p=F/A ->p=mg/A


p1 =100kPa; V1=h*A

p2 = 100kP + (m*g)/A; V2=A*x


--> V2=p1*v1/p2; x=V2/A


Mindebből számold ki a V2-t, abból meg meglesz az x is.

2015. okt. 22. 16:39