TheMatthew06 kérdése:

Tudnátok segíteni ebben a feladatban? (Fizika,9. Osztály)

Mekkora távolságot tesz meg a nyugalomból induló test és a szabadon eső test esése során a t1=6s és t2=8s közötti időben? Mekkora ebben az időtartam gyorsulása?

2015. okt. 13. 20:56
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

Az esés első 6, ill. 8 másodperce alatt befutott távolság

s1=g/2*t1^2

s2=g/2*t2^2

s2-s1=140m

2015. okt. 16. 14:22