Mekkora távolságot tesz meg a nyugalomból induló test és a szabadon eső test esése során a t1=6s és t2=8s közötti időben? Mekkora ebben az időtartam gyorsulása?2015. okt. 13. 20:56
1/1 Bugya Péter válasza:
Az esés első 6, ill. 8 másodperce alatt befutott távolság
s1=g/2*t1^2
s2=g/2*t2^2
s2-s1=140m