Egy faház falától egy 180 cm magas ember a szemközti ház tetejét 14°-os emelkedési szögben látja . A két ház között a távolság 26 méter. Milyen magas a szemközti ház?
2015. aug. 18. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
sin14fok=x-1,8m/26m x a magasság
2015. aug. 18. 17:24
 2/8 anonim ***** válasza:
na jó ez lehet nem teljesen egyértelmű így, szóval: sin14fok=(x-1,8)/26
2015. aug. 18. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez így nem sűrűn jó... A derékszögű háromszög egyik befogója adott és a másik a kérdés, szóval inkább


tg(14°)=(x-1,8)/26


lesz az egyenlet, ennek a megoldása


x=26*tg(14°)+1,8=~8,2825 méter


Úgy is fel lehet írni, hogy nem a ház magassága lesz az x, hanem amennyit nem ismerünk belőle, ekkor


tg(14°)=x/26, erre x=26*tg(14°)=~6,4825 méter, és ehhez még hozzáadjuk az ember magasságát; 8,2825 méter magas a szemközti ház.

2015. aug. 18. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Igaz igaz, tangens a jó, köszönöm a javítást
2015. aug. 18. 17:43
 5/8 A kérdező kommentje:

én így próbálkoztam ,így nem jó?


[link]

2015. aug. 18. 18:04
 6/8 A kérdező kommentje:
így is majdnem annyi lett ,gondolom a kerekítések meg ezek miatt lehet nem?
2015. aug. 18. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit x1 el jelöltél az 1.8 m azt tudjuk, azt feleslegesen számoltad ki és az az eredmény 1.7 valamennyi lett neked, szóval szerintem ott csúsztál el.
2015. aug. 18. 18:07
 8/8 A kérdező kommentje:

tényleg mostmár látom, de figyelmetlen vagyok :D

köszönöm szépen a segítséget :)

2015. aug. 18. 18:13