Egy faház falától egy 180 cm magas ember a szemközti ház tetejét 14°-os emelkedési szögben látja . A két ház között a távolság 26 méter. Milyen magas a szemközti ház?2015. aug. 18. 16:59
1/8 anonim válasza:
sin14fok=x-1,8m/26m x a magasság
2/8 anonim válasza:
na jó ez lehet nem teljesen egyértelmű így, szóval: sin14fok=(x-1,8)/26
3/8 anonim válasza:
Ez így nem sűrűn jó... A derékszögű háromszög egyik befogója adott és a másik a kérdés, szóval inkább
tg(14°)=(x-1,8)/26
lesz az egyenlet, ennek a megoldása
x=26*tg(14°)+1,8=~8,2825 méter
Úgy is fel lehet írni, hogy nem a ház magassága lesz az x, hanem amennyit nem ismerünk belőle, ekkor
tg(14°)=x/26, erre x=26*tg(14°)=~6,4825 méter, és ehhez még hozzáadjuk az ember magasságát; 8,2825 méter magas a szemközti ház.
4/8 anonim válasza:
Igaz igaz, tangens a jó, köszönöm a javítást
6/8 A kérdező kommentje:
így is majdnem annyi lett ,gondolom a kerekítések meg ezek miatt lehet nem?
2015. aug. 18. 18:05
7/8 anonim válasza:
Amit x1 el jelöltél az 1.8 m azt tudjuk, azt feleslegesen számoltad ki és az az eredmény 1.7 valamennyi lett neked, szóval szerintem ott csúsztál el.
8/8 A kérdező kommentje:
tényleg mostmár látom, de figyelmetlen vagyok :D
köszönöm szépen a segítséget :)
2015. aug. 18. 18:13